HAKKIMIZDA

İnsanoğlunun en eski sorunlarından birisi olan ulaşım-taşıma yüzyıllardır Leonarda Da Vinci dahil herkesin zihnini meşgul etmiştir.Buhar ve elektrik enerjisinin keşfinden sonra 1876’lı yıllarda dünyada ekonomik olarak asansörler kullanılmaya başlamıştır. Ülkemizde de 1890 yıllarından itibaren PERA PALAS otelinden başlayarak yaygınlaşmıştır. Türkiye’de çok katlı binaların yapılmaya başlamasıyla 1970 yıllarından itibaren konutlarda asansör gereksinimini ortaya çıkarmıştır. Edoux Asansör bu ortamda 1974 yılında Sn. Ali SEZGİN tarafından kurulmuştur. Firma bugüne kadar 20.000’in üzerinde Paket-Asansör imalat montajı gerçekleştirmiştir.

2011 yılında yan kuruluşumuz olan EUROBANO TEKSTİL imalat ve ENNA HOME ihracat firmalarımız kurulmuştur. Firma kaymaz tabanlı Banyo setleri, Parça halı ve yolluk grubu üretimi yapmaktadır. Çok geniş ürün yelpazesine sahip olan Eurobano tekstil en son teknoloji makine parkuruna sahip olup kalitesi dünya çapında kabul görmüştür. Firmamız ISO 9001-2008, Tuv-Nord Bscı ve Oekotex belgelerine sahiptir. Tüm üretimimiz uluslararası standartlarda kabul görmüş olup sürdürülebilir çevre prosedürüne uygun bir şekilde üretimlerimizi gerçekleştirilmektedir.


Ürünlerimiz, 15'den fazla Avrupa ülkesinde ve birçok ülkede bilinmektedir. Son 5 yılda ihracat programımızı genişleterek 40'dan fazla ülkeye ihracat yapmaktayız. Başta Birleşik Krallık, Fransa, Almanya, Rusya, Amerika, İtalya, İspanya, Portekiz, Polonya, Macaristan, Suudi Arabistan ve Balkan Devletleri. Satışlarımızın % 95'i ihraç edilmekte,% 5 ise iç pazara hizmet etmektedir. EUROBAÑO TEKSTİL kuruluşundan bu yana sürekli büyümeyi başarmış ve istihdam olanakları sağlayarak bölgesel ekonomiye katkıda bulunmaktadır. Üretimini yapmış olduğumuz Banyo setleri,Parça halı ve Yolluk grubumuz benzersiz renkler ve desenlerle kaymaz tabanlı latex desteğine sahip olup makinede yıkanabilir ve antibakteriyeldir. 

2016 yılında ise Edoux Gayrimenkul firmamız 43 yıllık inşaat tecrübemizi yansıtmak amacıyla kurulmuştur.YÖNETİM KURULU